فلسفه اُرُدیسم = عشق به گیتی، آزادی و انسانیت
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
درباره پژوهشگاه اردیسم

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email

المواضيع الأخيرة
» سیل گسترده در شهر اورنبورگ در روسیه
کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Emptyالجمعة أبريل 12, 2024 2:42 pm من طرف سعیده خردمند

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور هندوستان The philosophy of Orodism in India
کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Emptyالجمعة فبراير 11, 2022 11:26 pm من طرف laleh

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان The philosophy of Orodism in Pakistan Empty بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پاکستان The philosophy of Orodism in Pakistan
کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Emptyالجمعة فبراير 11, 2022 11:14 pm من طرف laleh

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آمریکا The philosophy of Orodism in United States of America (USA)
کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Emptyالجمعة فبراير 11, 2022 11:14 pm من طرف laleh

»  بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ازبکستان The philosophy of Orodism in Uzbekistan
کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Emptyالجمعة فبراير 11, 2022 11:13 pm من طرف laleh

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور افغانستان The philosophy of Orodism in Afghanistan
کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Emptyالجمعة فبراير 11, 2022 11:13 pm من طرف laleh

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور تاجیکستان The philosophy of Orodism in United States of Tajikistan
کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Emptyالجمعة فبراير 11, 2022 11:12 pm من طرف laleh

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لهستان The philosophy of Orodism in Poland
کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Emptyالجمعة فبراير 11, 2022 11:12 pm من طرف laleh

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کلمبیا The philosophy of Orodism in Colombia

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

كساني كه Online هستند
در مجموع 3 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 3 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 96 و در تاريخ الأربعاء مارس 07, 2012 7:43 am بوده است.

کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟

کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟ Empty کورش بزرگ - آیا این همه جمله کوتاه از کورش است ؟

پست من طرف پری السبت أبريل 14, 2012 4:53 pm

آرش بهرامی :

آیا همه جمله ایی که از کورش نقل میشه واقعا از خود ایشون بود ؟ چون به نظرم اکثرا دور از ذهنه

این جملات را ببینید آیا اینها از کورش هستند ؟

دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.
خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها -یا به قدرت بیکرانت دستانم راتوانا گردان یا دلم را ازآرزوهای دست نیافتنی خالی کن.
اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.
آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولتاست .
وقتی توبیخ را با تمجید پایان می دهید، افراد درباره رفتار و عملکرد خود فکرمی کنند، نه رفتار و عملکرد شما.
سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد.
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را میگیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پیش از آنکه پاسخی بدهی با یک نفر مشورت کن ولی پیش از آنکه تصمیم بگیری باچند نفر.
کار بزرگ وجود ندارد، به شرطی که آن را به کارهای کوچکتر تقسیم کنیم .
کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید .
انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند .
همواره بیاد داشته باشید آخرین کلید باقیمانده، شاید بازگشاینده قفل درباشد.
تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است .
دشوارترین قدم، همان قدم اول است .
عمر شما از زمانی شروع می شود که اختیار سرنوشت خویش را در دست می گیرید .
آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد .
وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است که شما چیز زیادی از آننخواسته اید .
من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد
من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد، زیرا شادمانی او شادمانی من است.کوروش کبیر

پاسخ حکیم ارد بزرگ :

بجز متن منشور کوروش بزرگ و همچنین تعدادی سنگ نوشته تمامی سخنان منتسب به ایشان دروغ است . براستی اغلب این سخنان پایه و اساسی تاریخی ندارند و می توان آنها را زاییده ذهن وبلاگنویسان و البته برخی دشمنان این شخصیت بزرگ دانست . تمامی جملاتی که شما به عنوان نمونه اینجا نوشته اید از آن کورش بزرگ نیست .

نویسندگان این سخنان شاید می پندارند با این کار به کورش بزرگ و ایران خدمتی نموده اند که این اشتباه است و در نهایت موجب سستی نگاه همگانی به بنیان چنین شخصیت ملی خواهد شد .

از جوانان کشورمان می خواهم این سخنان را به نام سخن کورش بزرگ به کار نگیرند که این خیانت است به آن بزرگ و فرزندان آینده این سرزمین .

http://o-r-o-d.blogsky.com/1391/01/20/post-51/
پری
پری

تعداد پستها : 130
تاريخ عضویت : 2012-03-01
آدرس پستي : هامبورگ

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة